Ahtme tipu- ja reservkatlamaja kompleks

Autor:Veiko Tein

Valminud:2010

Projekti liik:Erirajatis

Hoone on projekteeritud kaasaegse tootmis- ja büroohoonena, kus on mitmeid erifunktsioonidega ruume. Tootmishoone koos büroo pinnaga asub Ida-Virumaal, Ritsika tn 1 krundil. Hoone jaguneb kaheks: esimesel korruse (osaliselt ka teisel) paiknem tootmisosa ning teasel korrusel paiknev büroopind.

Esimesel korrusel paiknevad vee ettevalmistus ruum, pumpla, katlaruum ning elektrikilbiruum, traforuumid ning kõrgepinge ruum. Eraldi sissepääsuga on soolamahuti ruum, mis ei ole köetav.

Teisel korrusel paiknevad bürooruumid, koosolekute ruum, puhkeruum ja WC–plokid ning riietus- ja pesuruum. Lisaks on veel ladu ja operaatori ruum. Bürooruumide juurest pääseb ka teisel korrusel paiknevale hooldusalale.

Hoone on lamekatusega. Fassaadi käsitlus on mitmekesine, kasutatud on antraksiithalli ja tulipunase tooniga teras sandwich-tüüpi seinaelemente. Aknad ja uksed on fassaadil paigutatud teatud süsteemis ning nende värvus on tumehall. Lisaks ilmestavad fassaadi veel tumehalli värvi vihmaveetorud.

Sisearhitektuur on oma olemuselt lihtne ja praktiline. Materjali- ja värvilahendus on bürooruumidele iseloomulik. Erilist tähelepanu on pööratud valgustusele ja ruumide akustikale.

Tehnilised näitajad:
Krundi pindala/sihtotstarve: 158113 m²
Ehitusalune pind: 1571,3 m²
Täisehituseprotsent: 1 %
Parklakohtade arv: 39
Hoone tulepüsivusklass: TP1
Rajatiste alune pind: 295 m²