Mida me pakume
Ehituskonsultatsiooni teenused
Anname oma klientidele nõu miks ja millist hoonet või rajatist tasub ehitada. Meil on 15 aastat kogemust, et hinnata tühjale krundile või renoveerimist vajavale hoonele loodud äriplaani ning teostada nii lõppkasutajele kui tellijale sobiv ja optimaalne projekt.
Projekteerimise peatöövõtjana on meie meeskonnas spetsialistid, kelle teadmised ja kogemused saab liigitada allpoololevate distsipliinide alla.

Teenused
Arhitektuur
Arhitektuur on eesmärgipärane hoone terviklahenduse loomine, mis hõlmab endas ruumide paiknemist, omavahelisi seoseid, hoone visuaalset välisilmet ja sisekujunduslikku poolt
Konstruktsioonid
Ehitise kandva osa projekteerimisel on vajalikud staatika ja dünaamika arvutused. Projekteerime raudbetoon-, teras- ja puitkonstruktsioone ning nõustame konstruktsiooni tüübi valiku tegemisel.
Eriosade projekteerimine
Eriosade (MEP) alla kuuluvad kütte- ja ventilatsioonisüsteemi (HVAC), vee ja kanalisatsiooni ning elektri, nõrkvoolu ja automaatika süsteemide projekteerimine.
Projektijuhtimine
Projektijuhtimine kindlustab, et projekteerimise protsessi on kaastatud vajalikud ressursid, töö valmib ajakava ning eelarve kohaselt. Projektijuht vastutab kogu projekti dokumentatsiooni eest.
Keskkond
Detailplaneeringud, asendiplaanid, maastikuarhitektuur, energiamärgised, taastuvenergia lahenduste väljatöötamine ja süsiniku jalajälje arvutused.
Rajatised
Rajatisteks loetakse tööstusehitisi, sadamarajatisi, pumplaid, maa-alused konstruktsioone, vedelike mahuteid, teid ja platse ning hoonete välised tehnovõrke.
Miks Sirkel&Mall?
Üle 1500 eduka projekti
Oleme teostanud üle 1500 projekti Eestis, Norras, Rootsis ja Soomes.
Oleme spetsialiseerunud suurte büroo-, kaubandus- ja tootmishoonete projekteerimisele, kuid meie portfoolios on ka mitmeid koolimaju, lasteaedu, eramuid ja erirajatisi.
Ehitame koos!
Kirjuta, helista või tule meie büroosse ning arutame, kuidas saame abiks olla Sinu äriidee arendamisel või ehitusprojektile optimaalse lahenduse leidmisel.
Laki tn 5, Tallinn
Arhitektuur
Iga arhitektuurse projekti koostamise aluseks on ehituseadustik, standardid ja normid. Arhitektuur on eesmärgipärane hoone või rajatise terviklahenduse loomine. Terviklahendus hõlmab endas ruumide paiknemist, omavahelisi seoseid ja sisekujunduslikku poolt ning hoone visuaalset välisilmet. Välisilme lahendus on seotud sellega, et kuidas ta sobitub ümbritsevasse keskkonda, mis on tellija soov materjalide kasutamisest ning mida näevad ette krundi/kinnistu kitsendused/ettekirjutused.
Arhitektuurse projekti koostab arhitekt koostöös, tellijaga, teiste osade inseneridega ning koostöös kohaliku omavalitsusega.
Projekti koostamise aeg alustamisest kuni näiteks ehitusloani, sõltub hoone ja kinnistu suurusest, asukohast, kohaliku omavalitsuse haldussuutlikkusest ja koostööst teiste huvitatud isikutega.
Projekti koostamiseks on vajalik digitaalne geodeetiline alusplaan täpsusega 1:500 ja kinnistule esitatavad tingimused.


Ehituskonstruktsioonid
Konstruktsiooni osa projekteerimisega alustatakse, kui on olemas arhitektuurne projekt vähemalt eelprojekti mahus ning tellijapoolne lähteülesanne, kus on loetletud põhitingimused konstruktsioonidele ja andmed ehitise alla jääva pinnase kohta. Projekteerimisel lähtutakse ehitusseadustikust, vastava ala normidest ja standarditest ning heast ehitustavast.
Suuremahuliste ja keeruliste tööde tegemiseks kasutatakse mudelprojekteerimist (BIM), nii laabub arhitekti, konstruktori ning teiste erialade inseneride koostöö palju ladusamalt. Arvutustes kasutatakse paljude väikeste arvutusprogrammide kõrval ka suurte ja ruumiliste konstruktsioonide arvutamiseks väljatöötatud programmi Autodesk Robot Structural Analysis Proffesional. Programmidega töötavad pädevad insenerid, kes suudavad sellele ette valmistada õiged lähteandmed ja ka aru saada, kui tulemus on inseneeria mõistes ebaloogiline.

Eriosade projekteerimine
Küte ja ventilatsioon
Hoone kütte- ja ventilatsioonisüsteemi projekteerimise aluseks on projekteerimistingimustes määratud energianõuded. Kütte-ja ventilatsiooni projektis lahendatakse vajadusel kompleksselt ka hoone jahutus ja tagatakse vastavus eesmärgiks seatud energiamärgisele. Koostöös arhitekti ja konstruktoriga leitakse torustike paigutusele parim lahendus, mis arvestab ruumi arhitektuuri ja sisekujundusega.
Meie insenerid hoiavad end kursis uusimate tehnoloogiliste lahendustega, seades alati projekteerimise eesmärgiks tulevastele hoones viibijatele parima võimaliku elu- ja/või töökeskkonna tagamise.
Vesi ja kanalisatsioon
Veevarustuse projekteerimisel teostame töid hoonete välistrasside ja siselahenduste ehituseks. Koostöös veevarustusettevõtte ja tellijaga leiame igale objektile optimaalse lahenduse.
Töös kasutame Autodesk Reviti abil BIM-modelleerimist, mis võimaldab kogu torustikku näha ruumiliselt, vältides ehituse käigus võimalikke ristumiste ja konfliktide tekkimist hoone konstruktsioonidega.
Puhas vesi ja keskkonna säästmine on meie prioriteet igas projektis.
Elekter, nõrkvool ja automaatika
Vastavalt Eestis kehtivale Elektriohutusseadusele peab kõigi ehitus- või renoveerimistööde, mis nõuavad elektrisüsteemi rajamist või muutmist, aluseks olema elektriprojekt.
Elektriprojekti alusandmeteks on tellija lähteülesanne, elektrivõrgu valdaja poolt väljastatud tehnilised tingimused ja hoone arhitektuursed plaanid või mudel.
Projekt jaguneb tugevvoolu, nõrkvoolu (nt side- ja arvutivõrk) ja automaatika (näiteks kütte ja ventilatsiooni juhtsüsteemid, läbipääsusüsteemide juhtimine, tuleohutuse automaatika) osadeks, mis on olemas igas tänapäevases hoones.
Projekteerimisel arvestame hoone teiste osade paiknemisega, olemasolevate torustike ja sisekujundusega.

Projektijuhtimine
Sirkel & Mall’is kasutame projektide koordineerimiseks LEAN-protsessijuhtimise metoodikat ja koostame igale projektile tõmbegraafiku ehk Pull Plan’i.
Vormilt mänguline, kuid sisuliselt konstruktiivne plaan võimaldab saada visuaalse ülevaate projekti staatusest ja vajalikest sammudest, mis tiimi liikmetel on vaja teha.
Osapoolte samaaegne kaasamine annab ka kõigile oma vastutuse, et nendepoolne panus saab õiges mahus ja õigeks ajaks tehtud.
Lisaks „pull-planning“-ule toome suuremate projektide puhul kogu projektimeeskonna ühtsesse „Bg Roomi“, et tagada tööde sujuvus selliselt, et ressursse kasutataks võimalikult tulemuslikult.

Keskkond
Asendiplaanid
Asendiplaani koostamise aluseks on geodeetiline alusplaan täpsusega 1:500 ja kinnistule esitatavad tingimused.
Asendiplaani koostamise eesmärk on anda kinnistule terviklahendus, mis hõlmab endas parkimise, liikumisteede, haljastuse, manööverdamisalade ja heakorra omavaheliste seoste väljatöötamist.
Detailplaneeringud
Detailplaneeringu koostamise aluseks on planeerimisseadus. Detailplaneeringu eesmärk on eelkõige üldplaneeringu elluviimine ja planeeringualale ruumilise terviklahenduse loomine. Detailplaneeringu roll on määrata kindlaks, kuidas võib üht või mitut krunti täpsemalt kasutada, kas ja millistel tingimustel on krundile lubatud ehitisi püstitada. Detailplaneeringu koostab planeerija koostöös kohaliku omavalitsusega, tehnovõrguvaldajatega jt huvitatud isikutega. Detailplaneeringu koostamise aeg algatamisest kehtestamiseni sõltub planeeringuala suurusest, asukohast, kohaliku omavalitsuse haldussuutlikkusest ja koostööst teiste planeeringust huvitatud isikutega.
Detailplaneeringu koostamiseks on vajalik digitaalne geodeetiline alusplaan täpsusega 1:500.
Maastikuarhitektuur
Maastikuarhitektuurse projekteerimise aluseks on ehitusseadustik ja soovitusliku sisuga Eesti standardid EVS 865-1:2013 ja EVS 865-2:2014. Maastikuarhitekt koostab projekti väliruumi kujundamiseks ja korraldamiseks analüüsides ümbritsevat keskkonda. Maastikuarhitektuurne projekt võib olla nii eraldiseisev kui ka osa ehitusprojektist. Ehitusprojekti osana koostatakse projekt koostöös arhitektiga. Maastikuarhitektuursete projektide koostamise aeg ja hind sõltub ala suurusest ja asukohast.
Maastikuarhitektuurseks projekteerimiseks on vajalik digitaalne geodeetiline alusplaan täpsusega 1:500 .
Taastuvenergia lahendused
Taastuvenergia on energia, mis saadakse ökosüsteemi kahjustamata taastuvatest allikatest, nagu näiteks päikesevalgus, tuul, vihm, lained, maasoojus. Taastuvenergia lahenduste projekteerimine on üks võimalus, kuidas vähendada hoonete süsinikutarvet ekspluatatsiooni käigus.
Energiaanalüüsid
Eskiisi staadiumis viime läbi esialgsed energiavajaduse ja sisekliima simulatsioonid, et hinnata fassaadi-, päikesekaitse- ja tehnosüsteemide erinevate lahendusvariantide mõju.
Arvutame valitud lahenduse mõju eri tüüpi ruumide sisekliimale ja hoone energiavajadusele ning vajaduse korral ajakohastame eesmärke.
Lähteandmetena kasutame siin arhitektuurset ruumi- või ruumigrupimudelit ja tehnosüsteemide nõudeid.
Eelprojekti staadiumis määrab tehnosüsteemide projekteerija simulatsiooni abil ventilatsiooni-, kütte- ja jahutusvajaduse. Simulatsioon tehakse kõikidele erinevatele ruumitüüpidele.
Ehitusloa jaoks on vajalik energiaanalüüs, millest mudelipõhiselt saab analüüsida järgmiseid osi:
– summaarne energiavajadus, energiatõhususarv;
– energiamärgis;
– suvise ruumitemperatuuri kontroll.
Ehitusstaadiumi lõpul arvutame üle hoone projekteeritud energiavajaduse, võttes arvesse ehitustööde käigus toimunud muudatusi.

Rajatised
Tööstusehitised, sadamarajatised, pumplad, maa-alused konstruktsioonid, vedelike mahutid, teed ja platsid ning hoonete välised tehnovõrgud.
