Private house in Nõmme

Eramu Nõmmel

Floating jopuse – modern “futuro”

  • Aeg: 2020
  • Klient: Eratellija
  • Projekti tüüp; Uus hoone
  • Arhitektid: Lembit Tork, Kristo Põlluaas
  • Arhitektuurikonkursi võidutöö

Projekti andmed

Ühekorruselise uue maja tahulist vormi annab vabamalt paigutada looduslikku asukohta kui klassikalist ristküliku kujulist hoonet. Tahuline vorm ’murrab’ hoone pikemat telge lühemaks, mis teeb ka maja ümberringi vaadates tagasihoidlikumaks. Valitud vormist areneb välja ka kergelt dünaamiline esteetika, mis ilmestab muidu lakoonilist ja lihtsat lahendust. Peasissepääsu varikatuses on origami moodi geomeetriat. Asudes põhivundamendiga tänava poolt kõrghaljastusega ümbritsetud nõlva serval, ulatub maja lõunapoolne terrass elegantse õhulisusega langeva maapinna kohale. 

Maastikul olevate treppideni jõuab mõlemalt poolt maja kõrvalt.  Lõikeliselt on maja klassikaliselt kaliforniapärane – st  kahetasapinnaline struktuur, ülemine neist (katus) on kerge kaldega üles, mis avardub raba vaate ja päikese suunas. 

Maja jaguneb kaheks täisnurkseks trapetsiks, mida ühendab hoone peasissepääs. Suurem idapoolne majaosa koosmeb elurumidest, läänepoolne abiruumidest. Vahepealne osa annab läbipaistvust, mis räägib looduslikus kohas paiknemisest ja pakub katusealuseid kohti nii maja ette kui ka hoovi poole.

Kandvad välisseinakonstruktsioonid on Columbia kivist plokkidest. Välisseinad, koos ventileeritava puitvooderdusega on 450mm paksused. Puitvoodrilaud ja nende pealsed puitribid oleksid vastupidavast termosaarest. Aknad ja klaasiga uksedon kõik kolmekordsete klaaspakettidega ja SKN-tüüpi päikesekaitseklaasidega, mis koos lõunapoolsete 1,5m väljaulatavate piklike varikatustega, annavad hea ’passiivse’ päikesetõrje.

Tehnilised andmed:

  • Krundi pindala ja sihtotstarve: xxxx m² / Elamumaa 100%
  • Ehitisealune pindala:
    Elamu 266 m²
Idakaare esilehele

Let us build together!

Write, phone or visit our bureau to discuss how we can help you with implementation of your business idea or find the optimal solution to your construction projects.

info@sma.ee
Laki Street 5, Tallinn, Estonia
+(372) 655 5480

2 + 12 =